Hrvaćanin Mirko

Krecelj Anando

Jaćimović Ognjen

U zimskom prelaznom roku klub je napustio Marko Kulundžija, a došao Marko Đenadija.

Omarska je pobjedila Budućnost u Banjaluci i time osigurala šampionsku titulu i nastup od jeseni u Drugoj ligi zapad. Derbi prvenstva je odigran u lijepom ambijentu pred dosta gledalaca, a ekipa Omarske je imala značajnu podršku svojih navijača. Susret su bolje otvorili domaći igrači, koji su u prvih 20 minuta izvršili jak pritisak na naš gol, te pogodili prečku i imali još 2-3 izgledne šanse. Na golu Omarske je stajao mladi Begović, obzirom da je Štikovac u prošlom susretu dobio crveni karton. Begović je u potpunosti opravdao povjerenje i što je susret dalje odmicao, bio je sve sigurniji. Nakon što su igrači Budućnosti propustili svoje prilike, došao je red na Omarsku. U 24 minutu Hrvaćanin je umakao svom čuvaru i ušao u šesnaesterac iskosa sa desne strane. Golman Budućnosti je istrčao, a Hrvaćanin je to iskoristio i majstorski ga je lobovao za vodjstvo Omarske i veliko slavlje kompletne ekipe i navijača. Taj gol je uznervozio igrače domaćih, tako da u 26 minutu dolazi do gužve na terenu. Panić je faulirao štopera Budućnosti, koji zatim udara Panića bez lopte. Stvorila se velika gužva, a epilog je bio crveni karton obojici. Smatram da su u tom incidentu bar još dvojica igrača Budućnosti (golman i Kulundžić) trebali biti isključeni, ali nisu i od tog momenta je bilo očigledno da je sudija polako podlegao pritisku i počeo je svirati mnogo sitnih faulova. Ovim isključenjima Omarska je više oštećena, jer je Panić trenutno u veoma dobroj formi. No tu, nisu prestali svi problemi. U 35 minutu se povrijedio Krecelj i morao je da napusti teren, a umjesto njega je ušao Višić. Nakon primljenog gola domaći su psihički pali i počeli su da igraju uobičajenu igru sa puno centaršuteva u šesnaesterac. U jednom od takvih napada uspjeli su pogoditi stativu, ali je ipak do poluvremena ostalo 1-0 za Omarsku. U drugom poluvremenu očekivala se opsada našeg gola, međutim Budućnost je i fizički pala, a igrači Omarske su odlično stajali na terenu i prijetili iz kontranapada. Posbno dobru utakmicu je odigrao Jaćimović, koji je uspjevao dugo zadržavati loptu na polovici domaćina. Iako je imala više loptu u nogama, Budućnost sve do finiša nije niti jednom ozbiljnije ugrozila gol Omarske, a na drugoj strani je Grahovac u 77 minutu imao sjajnu šansu da odluči susret. Hrvaćanin je sjajno probio po desnoj strani i proigrao Grahovca koji je bio sam pred golmanom na 7 metara, međutim golman je krajnjim naporom uspio odbraniti njegov šut. Poslednje uzbuđenje se desilo u 93 minutu. Nakon jednog centaršuta i gužve u šesnaestercu Omarske lopta se odbila na 18 metara do jednog igrača Budućnosti koji ju je topovski uputio prema golu, ali je sa gol linije loptu uspio izbiti Grahovac. Nakon toga je sudija odsvirao kraj i moglo je početi slavlje igrača i navijača Omarske, obzirom da je ovom pobjedom i teoretski obezbjeđena titula. Po dolasku u Omarsku slavlje je nastavljeno na stadionu i trajalo je do dugo noć. Svaka čast momcima, koji su čitavu sezonu igrali sjajno i sasvim zasluženo obezbjedili plasman u drugu ligu. Posebno je zadovoljstvo što smo titulu faktički obezbjedili pobjedama na dva veoma teška gostovanja u Kneževu i Šargovcu, kod direktnih konkurenata tako da je titula čista kao suza. Do krja prvesntva nas očekuje utakmica sa Brdom u Omarskoj i gostovanje u Krupi. Vjerovatno do kraja prvenstva nećemo moći računati na Krecelja i Panića, ali to više nije toliko važno.

Strijelac : Mišo Hrvaćanin
Begović , Anđic , Romanić Darko , Romanić Bojan , Nišević Dejan , Krecelj (Višić ), Grahovac , Romanić Dejan (Nišević Nemanja ), Jaćimović , Hrvaćanin (Zdjelar ), Panić